...na rozhlednu vždy po svých

Cesta ze Šanova

Výchozím bodem je kruhový objezd v Červené Vodě. Jeďte autem směrem na králíky, za železničním přejezdem se dejte doprava - do Šanova. Přijedete před kostelík, kde je parkoviště a tam můžete nechat auto. odtut po žluté turistické značce na Křížovou horu. zhruba 1,5 km zvládnete lehkou chůzí za půl hodiny

Tato cesta je vhodná pro kočárky a jiná podobná zařízení, i když se něco natlačíte!

30 min

Cesta z Červené Vody

Výchozím bodem je parkoviště před kostelem sv. Matouše v Červené Vodě. Odtud nahoru ke kostelu a "hřbitovní ulicí" až na její konec (400m), dále do leva k železniční trati. . Za tratí stoupat loukami podél lipové aleje. Na konci aleje už se můžete napojit na žlutou turistickou značku a stoupat strmou pěšinou do svahu hory. Cestu zvládnete za 30 minut svižné chůze, účastníte-li se pohádkové cesty s dětmi, je třeba počítat s jednou hodinou. Není vhodné pro kočárky ani kola!

30 min

Cesta z Moravského Karlova

Výchozím bodem je vlakové nádraží na Moravském karlově. odtud se dáte po chodníku směrem nahoru a na konci sídliště (bývalá armádní posádka) odpočíte do leva na zelenou turistickou značku. Odtud dojdete na Křížovou horu po necelých dvou kilometrech, připravte se však na výrazné stoupání a ne vždy přívětivý terén - cesta místy často poškozena těžbou dřeva. Není vhodné pro kočárky ani kola!

45 min

Vytvořte si webové stránky zdarma!